בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

קוולריה רוסטיקנה - תקציר העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

קוולריה רוסטיקנה - תקציר העלילה

המקום: כפר בסיציליה הזמן: חג הפסחא, 1890

לפני עלות המסך אנו שומעים את הטנור שר סיציליאנה לאהובתו. פעמוני הכנסיות בכיכר הכפר מבשרים את תחילת תפילות החג. לוצ'יה, אמו של טורידו, העושה את דרכה לכנסייה פוגשת את סנטוצה וזו מדברת על טורידו. הוא היה מאורס ללולה אבל בעת ששרת בצבא, היא נישאה לאלפיו העגלון. כשחזר טורידו חיזר אחר סנטוצה ומאז גרים השניים יחד, אלא שלדברי סנטוצה הוא מתראה לאחרונה בחשאי עם אהובתו משכבר. מאמא לוצ'יה מקשיבה, מוטרדת מהתנהגות בנה ונכנסת לכנסייה.

טורידו מגיע אף הוא, חולף על פניה של סנטוצה ומתעלם ממנה. היא עוצרת אותו אך הוא ממשיך בדרכו. למקום מגיעה גם לולה וטורידו פונה בעקבותיה לכנסייה. סנטוצה עומדת על כך שידבר איתה, מתחננת שישוב אליה אבל הוא אינו מוכן להקשיב לדבריה וממשיך בדרכו לכנסייה. יצר הנקמה מכתיב לסנטוצה את צעדה הבא והיא מגלה לאלפיו שלולה בוגדת בו עם טורידו. אלפיו הפגוע נשבע שינקום את כבודו המחולל.
בני הכפר יוצאים מן הכנסייה וממלאים את הכיכר הריקה, במצב-רוח של יום חג. טורידו מזמין את כולם לשתייה. כוסות היין נלגמות במהירות ושיר לחיי היין נשמע מפי כולם. אלפיו מצטרף לחבורה וכשטורידו מושיט לו כוס, מסלק אלפיו את ידו של זה ושופך את היין. טורידו הפגוע מזמין את אלפיו לדו-קרב של סכינים, במחווה הסיציליאנית של נשיכה באוזן. אלפיו יוצא. טורידו נפרד מאמו ומבקש ממנה לדאוג לסנטוצה אם לא ישוב מן הדו-קרב. לוצ'יה מזועזעת. כעבור זמן לא רב נשמעת ממרחק הקריאה המבשרת את מותו של טורידו בדו-קרב.

 

 

עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close