בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

פלסטף - תקציר העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

פלסטף - תקציר העלילה

מערכה ראשונה
תמונה ראשונה
פונדק בוינדזור
האביר ההולל, סר ג'ון פלסטף, מסיים לכתוב שני מכתבים כאשר ד"ר קאיוס נכנס ובפיו תלונות נגד בני לוויתו של פלסטף, ברדולפו ופיסטולה, אשר העליבו אותו ופגעו בו. פלסטף מסלקו מעל פניו, שכן הוא טרוד בשאלה כיצד יוכל לשלם את חובו לבעל הפונדק. הוא מחליט לשלוח את שני המכתבים לגב' פורד ולגב' פייג', שבעליהן הם סוחרים אמידים, מתוך תקווה שקסמו ומעמדו ישבו אותן. פיסטולה וברדולפו מסרבים להעביר את המכתבים לתעודתם מחשש שמא הדבר יפגע בכבודם, אבל פלסטף זועם ואומר שעבורו הכבוד אינו אלא מלה ללא כל משמעות או ערך. הוא מוסר את המכתבים לנער משרת ומפטר את ברדולפו ופיסטולה.

תמונה שנייה
בית משפחת פורד
גב' פייג' וגב' קוויקלי מגיעות לבית משפחת פורד בכדי לספר לגב' פורד על המכתב אותו קיבלה מג פייג' מסר ג'ון. אליצ'ה פורד, המגיעה בלוויית בתה ננטה, מצפה להן בכיליון עיניים בכדי לספר על המכתב הדומה שהיא קיבלה. יחדיו מתכננות הנשים כיצד לפגוע באביר שהעז להעליבן. פורד מגיע עם מספר בני לוויה ובעוד הנשים מסתתרות, דנים הגברים במידע שפיסטולה וברדולפו מסרו זה עתה על כוונתו של פלסטף לפתות את אליצ'ה פורד. אליצ'ה חוששת מקנאתו של בעלה וכאשר הנשים עוזבות, ננטה ופנטון המאוהבים זה בזו נותרים לבדם לרגע קט. כאשר הנשים חוזרות פנטון מתחבא בעוד הן מתכננות לשלוח את קוויקלי לפסלטף כשבידה הזמנה לאביר: והיה אם יענה לה, הן תענשנה אותו על יהירותו. בעוד הנשים עוזבות, ניתנת הזדמנות חטופה נוספת לזוג האוהבים הצעיר להביע את אהבתם. פורד מחליט לבקר את פלסטף בתחפושת בכדי לחשוף את תוכניתו של האביר. הנשים והגברים מתכננים, כל קבוצה באופן נפרד, מהלכים שמטרתם זהה: השפלתו של פלסטף.


מערכה שנייה
תמונה ראשונה
בפונדק
פיסטולה וברדולפו שבים לפלסטף ומתחננים כי יחזירם לשרותו והוא נענה. קוויקלי מגיעה ואומרת לאביר השמן כי אליצ'ה מצפה לו בביתה בין שתיים לשלוש אחר הצהריים. מיד לאחר שקוויקלי עוזבת, מגיע פורד ומציג עצמו כאדון פונטנה. הוא מבטיח לפסלטף מענק נכבד במידה ויצליח לפתות עבורו גבירה אחת, אליצ'ה פורד שמה, אשר הוא עצמו נכשל בנסיונותיו לפתותה. פלסטף מסכים מיד ומודה כי הוא בדרכו לפגישת אהבים עם הגבירה. בעוד פלסטף יוצא בכדי להתלבש לקראת הפגישה, מתמלא פורד בחימה, קנאה וזעם.

תמונה שנייה
בית משפחת פורד
אליצ'ה ומג מצפות לבואו של פלסטף. קוויקלי מגיעה ומדווחת על הצלחתה. ננטה נכנסת כשעיניה דומעות, ומספרת כי אביה מכריח אותה להינשא לקאיוס. הנשים מבטיחות לעזור לה להימלט מגורל זה ואליצ'ה מבקשת מהמשרתים כי יכניסו סל כביסה גדול לחדר. כאשר פלסטף מגיע, מתחבאות כולן פרט לאליצ'ה. פלסטף מתחיל מיד במלאכת החיזור אבל אליצ'ה מתגרה בו באומרה כי היא יודעת שהוא מעדיף את מג. פלסטף מכחיש אבל באותו רגע נכנסת קוויקלי ומודיעה שמג הנסערת עומדת להגיע. ואכן מג מזהירה את אליצ'ה שבעלה הזועם בדרך. פלסטף מצליח להתחבא לפני שפורד ובני לווייתו מגיעים ומתחילים לחפש אחר פלסטף בכל פינה. פורד מרוקן את סל הכביסה אך כאשר הוא עוזב את החדר, בכדי להמשיך בחיפוש בשאר חדרי הבית, מחביאות הנשים את פלסטף בתוך סל הכביסה. ננטה ופנטון מתחבאים בכדי להתנשק פעם נוספת. כאשר פורד שומע את צליל הנשיקה הוא בטוח שהנה תפס את אשתו בוגדת בו עם האביר, אך לתדהמתו הוא מגלה כי הזוג המתנשק הוא פנטון וננטה, וחמתו בוערת בו. אליצ'ה מורה למשרתים להשליך את תכולת הסל לנהר, וקוראת לבעלה לצפות בחיזיון המשעשע.

מערכה שלישית
תמונה ראשונה
רחוב בוינדזור, מחוץ לפונדק
פלסטף יושב מחוץ לפונדק שכהוא מהרהר במצבו ומנסה להתייבש - בעזרת בקבוק שיכר - לאחר הטבילה הבלתי צפויה בנהר. אליצ'ה, מג, פורד, קאיוס ופנטון מביטים ממחבואם בקוויקלי המתנצלת באוזני פלסטף בשמה של אליצ'ה. קוויקלי מעבירה לאביר מכתב מאליצ'ה בו היא מזמינה אותו לפוגשה בחצות הלילה ליד עץ האלון ביער וינדזור, כשהוא מחופש כציד השחור המיתולוגי. פלסטף, האופטימיסט המושבע, נענה ובינתיים אליצ'ה מסבירה לכל השאר את תוכניתה. כולם מתבקשים להתחפש לקראת הלילה, וביער הם יעוטו על פלסטף עד שנשמתו תצא מרוב פחד. פורד רואה באירוע הלילי המתקרב הזדמנות נפלאה לקדם את נישואי ננטה לקאיוס, אבל קוויקלי מאזינה בסתר לתוכניתו.

תמונה שנייה
יער וינדזור
פנטון מגיע ליער כשהוא מחפש אחר ננטה, העונה לו ממעמקי היער. אליצ'ה מגיעה אף היא ומוסרת לפנטון תחפושת של נזיר בעוד קוויקלי מחופשת למכשפה וננטה למלכת הפיות טיטניה. ביחד הן מתכננות לסדר את פורד וקאיוס. כאשר פלסטף מתקרב ליער, מתחבאים כולם והוא מגיע בדיוק בחצות כשעל ראשו הקרניים של הצייד המסתורי. אליצ'ה נענית לקריאתו. מג נמלאת רעדה מהמכשפות הממלאות את היער בעוד ננטה מכריזה על בואם של שדי היער. פלסטף מתמוטט מרוב פחד וננטה ובני לווייתה מכים אותו ומתעללים בו באכזריות רבה, להנאתם של הצופים בחיזיון. לבסוף פלסטף מביע חרטה על מעשיו אך כאשר ברדולפו מסיר את מסכתו מבין פלסטף כי נפל בפח. קוויקלי מלבישה את ברדולפו כטיטניה ומובילה אותו לקאיוס במקום ננטה. פורד, המאמין כי הדמות בשמלה הלבנה היא בתו, מתכנן להכריז על הנישואין, כאשר אליצ'ה מכניסה זוג מחופש נוסף בכדי להכריז על נישואים כפולים. פורד מברך את שני הזוגות אבל כאשר הם מסירים את המסכות מגלה פורד כי הנשים סידרו אותו. פלסטף נהנה מצרתו של פורד אבל פורד עצמו מרוצה מפעולת הנקם בפלסטף ומברך על נישואי בתו לפנטון. פלסטף מוביל את כולם באנסמבל המסיים במלים "כל העולם הוא מהתלה."

עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close