בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

דידו ואניאס - תקציר העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

דידו ואניאס - תקציר העלילה

פרולוג
פויבוס, אל השמש מגיח מן הים במרכבתו. יחד עם הנימפות הוא קורא להתגלותה של האלה ונוס.
הצופה, מלווה במספרים נע בין הגלים. בתחתית הים הוא מגלה את העיר השקועה קרתגו.

מערכה ראשונה
בחצר הארמון המלכותי
לאחר שהגיבור הטרויאני, אניאס, הצליח להציל את בנו הצעיר, אסקניוס, ולשאת  את אביו מהריסות טרויה השרופה, הוא מונה על ידי זאוס להפליג לאיטליה, שם עליו למצוא ממלכה חדשה עם יתר הניצולים מטרויה. במהלך הפלגתם בים התיכון מגיעים הטרויאנים לממלכת קרתגו הנשלטת בידי המלכה דידו. לאחר מותו של בעלה נשבעה דידו כי לא תתחתן מחדש והתחייבה להקדיש את עצמה לענייני הממלכה. דידו מקבלת את פני אניאס במשתה מלכותי שבמהלכו היא מתאהבת בו. אך בשל שבועתה היא מייסרת את עצמה בספקות. בלינדה, בת לוויתה, מסלקת את חששות גבירתה. היא יודעת כי לאניאס רגשות דומים.

מערכה שנייה
במקום התאספותן של המכשפות
להקת ציידים
המכשפות התאספו בעמק התלול. מנהיגת המכשפות מצווה על הריסת ממלכת קרתגו כעונש על התנהגותם חסרת האחריות של דידו ואניאס. אחת המכשפות מספרת כי דידו ואניאס בציד אחת המכשפות במסווה של מרקורי  מודיעה על הצו של זאוס שבו הוא מינה את אניאס להפליג לאיטליה. שאר המכשפות מזמנות סערה בכדי להניע את להקת הציידים בחזרה לעיר.בינתיים בלינדה והפמליה המלכותית נהנים מיופי החורשה הקדושה שבה הם נחים.
קוסמת מפריעה בדרכם ומודיעה שזהו מקום שיידון למוות. דידו מגיעה בעקבותי אניאס המחזיק בידו חזיר בר שצד. בזמן שהשניים פורשים לאהל שהוכן עבורם, פורצת הסערה. המכשפות מעכבות את אניאס ולא נותנות לו להימלט בחזרה לעיר. המכשפה שהתחפשה למרקורי פוקדת עליו לעזוב לאיטליה באופן מיידי.
אניאס,הגיבור המפוחד עד עמקי נשמתו, מתכונן למלא את חובותיו ולהמשיך בדרכו.

מערכה שלישית
ימאים
מכשפות
הטרויאנים מתכוננים לעזיבתם. המכשפות מרוצות כשהן רואות את המלכה שבורת הלב. דידו חשה כי האלים הענישו אותה בגלל שהיא הפרה את שבועתה.היא מסרבת להצעתו של אניאס להישאר עימה בשל חששותיה מזעמם של האלים. השניים מקבלים את גורלם המד לוותר על תשוקתם האמיתית ולהקריב את אהבתם. בלינדה אינה מצליחה לנחם את דידו. אניאס מפליג ודידו, שבורת הלב, מתה.

עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close