בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
בר ניווט לשוניות
על המופע

מנצח אבנר בירון
במאית שירית לי וייס
   
בין הסולנים:  
אמינטה דניאלה סקורקה
אליסה יעל לויטה
אג'נורה איתן דרורי

בהשתתפות:

תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים

 

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

הפקה חדשה של האופרה הישראלית בשיתוף תזמורת הקאמרטה ירושלים

עלילה

מערכה ראשונה

אליסה, הנערה הרועה, מאוהבת ברועה הצעיר אמינטה והיא מבטיחה לו כי המלחמה בין אלכסנדר, מלך מוקדון, ויריבו סטראטונה, השליט העריץ של צידון, לא תשפיע על אהבתם בשום אופן. לאחר שאלכסנדר הביס בקרב את סטראטונה הוא יוצא לחפש אחר יורש העצר האמיתי של צידון כשהוא מאמין שאמינטה הוא הנסיך שהכתר אמור להיות שלו. אלכסנדר מגיע כשהוא מחופש אל אמינטה ומזמין אותו להצטרף אליו אל המלך, אך אמינטה מסרב ומסביר שהוא רוצה להישאר רועה. אג'נורה, אריסטוקרט מצידון, מבטיח לתמירי, בתו של סטראטונה, שהוא עדיין אוהב אותה. אליסה מקבלת רשות מאביה להינשא לאמינטה והוא מגלה לה עתה כי הוא בעצם יורש העצר האמיתי של צידון ומבטיח לחזור אליה לאחר שיזכה בכתר המגיע לו. אלכסנדר מנסה לשכנע את אמינטה שמעמדו החדש דורש כי יינשא לתמירי, אך אמינטה מסרב.

 

מערכה שנייה

אג'נורה מונע מאליסה לראות את אמינטה ובו זמנית מנסה לשכנע את אמינטה שיפסיק לרצות לפגוש את אמינטה. אלסנדרו מבקש מאמינטה להתלבש כמלך ולצאת לפגוש את נתיניו העתידיים ודורש ממנו להינשא לתמירי. תמירי אינה מעוניינת להינשא לאמינטה בעוד אג'נורה, שנאלץ לבשר על הנישואים הממלכתיים לאליסה, גם הוא אינו מאושר מהמצב החדש שנוצר. תמירי מגלה לאלכסנדר שהיא ואג'נורה מאוהבים וגם תמירי וגם אליסה מתחננות בפני אלכסנדר להקשיב לרחשי ליבן. אלכסנדר מבין כי שני זוגות האוהבים צריכים להתאחד ומסכים לכך. אמינטה מוכתר כמלך צידון ונושא את אליסה אהובתו לאישה. תמירי ואג'נורה נישאים אף הם. סוף טוב הכל טוב.

סוף בר ניווט לשוניות

מופעים נוספים בשבילך

אופרה 2020-2019
לה טרוויאטה
ג'וזפה ורדי
האופרה האהובה של ורדי מגיעה אל עולם האופנה הנוצץ והזוהר של ימינו. דן אטינגר מנצח על הפקה עוצרת נשימה עם תלבושות מרהיבות שעוצבו על ידי מי שהייתה אחת המעצבות המובילות של בית האופנה דיור.
הסדרה הקאמרית
מוצרט ורוסיני
הסדרה הקאמרית
דן אטינגר, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית ושל תזמורת האופרה, עובר לפסנתר ומצטרף לנגני התזמורת בביצוע החמישייה לפסנתר וכלי נשיפה מעץ של מוצרט. עוד בקונצרט שירים מאת מוצרט ורוסיני בביצועה של יעל לויטה עם אטינגר ליד הפסנתר.
הסדרה הסימפונית
שריף, גריג ופרוקופייב
הסדרה הסימפונית
שריף - לני
גריג - קונצ'רטו לפסנתר
פרוקופייב - רומיאו ויוליה, קטעים מתוך הסוויטות לבלט
עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close